עיצוב מטבחים הוא נישה יוקרתית ומאתגרת בתחומי עיצוב הפנים בכלל ועיצוב הבית בפרט. הסיבה לכך נעוצה בעובדה כי המטבח נמצא בלב הבית ומשתקף מהחלל המרכזי, וכן בצורך התמידי לשלב בין פונקציונאליות למראה חיצוני. עיצוב המטבח אינו נפרד מהעיצוב וההשקעה בכלל העיצוב בבית, וחייב להתבצע באופן שיביא בחשבון את הקו העיצובי המנחה שהוביל בתכנון הבית כולו. בתכנון של שיפוץ הבית הכולל בתוכו החלפה של המטבח חשוב לשלב את מעצב הפנים על מנת שידע לבצע את ההתאמות בין האלמנטים בחלל כולו.

קיימים סגנונות שונים של מטבחים, החל ממטבח כפרי, מטבח פרובאנס בעיצוב צרפתי, מטבחים איטלקיים חמים, מטבחים בעיצוב יוקרתי וחדשני ושילובים מרתקים בין הסגנונות. חשוב לזכור כי אופן הבנייה היום מזמין מטבחים פתוחים, מה שאומר שאין הפרדה בחלל בין חדר האירוח- הסלון, חדר האוכל והמטבח. משמעות הדבר היא כי המטבח נראה בכל מקום מצד אחד ומחייב תקשורת בעיצוב החלל כולו מצד שני. החשיבות בבחירה ותכנון של מטבח היא הרבה מעבר לעיצוב, וחשוב להסתייע באיש מקצוע שבבחינה של צרכי לקוחותיו ידע לתכנן את המטבח השימושי והנוח ביותר עבורם.

כאשר מתכננים מטבח לפני הכל יש להביא בחשבון את הרכב בני המשפחה הצפויים לעשות בו שימוש. בבית בו תינוקות וילדים קטנים יש לתת דגש על בטיחותם, מוטב להתקין תנור בנישה גבוהה ולא בהישג ידם, ידיות הארונות יהיו מהסוג הניתן לנעילה ו/או סגירה הרמטית אחרת ונכון יהיה לבחור בפרזול איכותי שאינו נטרק- מה שימנע דפיקות מחרישות אוזניים בכל פעם שתיסגר דלת של ארון וכמובן יגן על אצבעותיהם הזעירות וכן מתן פתרונות אחסון גבוהים להרחיק מהישג ידם צלחות וכוסות וכלי זכוכית אחרים. לעומתם בעיצוב מטבחים המותאמים לאזרחי גיל הזהב נביא בחשבון את מגבלותיהם הפיזיות, נתכנן מראש ארונות נמוכים יותר שלא יסכנו אותם בטיפוס על גבי כסאות בכל ניסיון לשלות פריט מארונות גבוהים ולא מותאמים. בכל מקרה חשוב לזכור שמטבח הוא תכנון ארוך טווח ואינו מיועד לשנים בודדות בלבד.

סבן שיפוצים מתמחים בתחום עיצוב מטבחים בירושלים, בזכות ניסיון רב שנים, עבודה עם בעלי מקצוע ונגרים מהטובים בתחומם בשילוב מנצח בין מעצבים ואדריכלים לאנשי ביצוע מן המעלה הראשונה. בסבן שיפוצים מאמינים כי המטבח שלכם צריך לשקף את הצרכים שלכם ואת ההעדפות שלכם, ולכן כל עבודה תחילתה בהקשבה ללקוח, בניית המטבח בתוכנת תלת מימד מתקדמת המאפשרת חוויה ויזואלית וראיה מקדימה של המטבח הצפוי, ורק לאחר שתרגישו כי זהו המטבח הנכון עבורכם, נתחיל בעבודה באמצעות חומרי גלם איכותיים ביותר, עבודה מוקפדת עד לפרטים הקטנים וגימור מושלם. אנו בסבן שיפוצים מעבירים ערכים של איכות, מקצועיות ושירותיות מדור לדור ונשמח לעמוד גם לרשותכם בתכנון מטבח החלומות.