שיפוצים במודיעין – כל הטיפים לשיפוץ מושלם

העיר מודיעין נחשבת אומנם לעיר חדשה הבנויה על טכנולוגיות בנייה חדישות ומתקדמות, אך עדיין מדובר על חומרים שנשחקים עם השנים והצורך בשיפוצים קיים גם בעיר הזו. העיר מודיעין מורכבת מסוגים שונים של מבנים, מדירות בבניינים משותפים, מבתים פרטים, מבתי עסקים, משרדים ועוד לכל סוג של מבנה יש את התנאים ואת הצרכים הייחודיים המשפיעים על עבודות השיפוצים. גרים במודיעין? רוצים לשפץ, קבלו טיפים מנצחים.

שיפוצים במודיעין – שמונה טיפים שכדאי לקרוא!

כדי שהשיפוצים לא ייסחבו תקופה ארוכה, הרבה יותר מהמתוכנן, חשוב להחליט יחד עם קבלן השיפוצים על לוח זמנים. זה לא מספיק להחליט על תאריך התחלה ותאריך סיום, כדאי לחלק את העבודה למקטעים ולתזמן כל אחד מהם במדויק. לוח זמנים מדויק יאפשר לכם לעקוב אחרי התקדמות השיפוץ ולהימנע מעיכובים העלולים לעלות כסף רב.

כאשר אתם בוחרים את קבלן השיפוצים חשוב לוודא מי מנהל את העבודה, האם הקבלן או אנשים מטעמו. חשוב לוודא מי יהיה האיש האחראי, מי יפתח ויסגור את יום העבודה, מי יפקח על קבלני המשנה כמו קבלן חשמל, אינסטלאטור, צבעי ועוד ומי הכתובת שאליה אפשר יהיה לפנות כאשר מתעוררות בעיות.

כאשר אתם מקבלים הצעת מחיר מהקבלן רצוי להפריד בין העלויות של העבודה לבין העלויות של החומרים. ההפרדה בין עלויות העבודה ועלויות החומרים תאפשר לכם לבצע בהצלחה השוואת מחירים ולבדוק מהם המקומות שבהם תוכלו להוזיל את מחיר השיפוץ.

כאשר אתם בוחרים מוצרים לבית כמו כלים סניטריים, ריצוף, קרמיקות, ברזים ועוד אתם עלולים ללכת לאיבוד ולשכוח את ההבדלים בין המוצרים שראיתם בחנויות השונות ובין המחירים. לכן כדאי לצלם בכל חנות את המוצרים שאהבתם ולציין את המחירים והערות נוספות.

בדקו את המוצרים שאתם רוצים לקנות כדי למנוע טעויות לטווח ארוך. כאשר אתם בוחרים דלת, לדוגמה, שימו לב האם נשארות טביעות יד על הדלת והאם אפשר לנקות את הדלת בקלות. בבחירת חיפוי רצפה או קירות, שימו לב אך החומר מגיב למטלית לחה או לחומרי ניקיון מתאימים, אם אתם בוחרים שיש גרניט למטבח, כדאי לבדוק האם החומר מתחמם כאשר מניחים עליו סיר רותח

פנו מראש את האזור המיועד לשיפוצים והכינו סביבה נוחה לעבודה. פינוי השטח בתחילת יום העבודה ינגיש את האזור לפועלים ויחסוך זמן רב. אם אתם נשארים לגור בדירה במהלך השיפוצים, יש לתאם עם הקבלן או עם מנהל העבודה איך ומתי יש צורך לבודד כל אזור ואיך אפשר יהיה לשמור על אורח חיים תקין במהלך השיפוץ.

בתום עבודות השיפוץ חשוב לסגור את כל הפינות, לעבור עם הקבלן על כל העבודות שבוצעו ולוודא שהם אכן בוצעו בפועל בהתאם לתוכנית המקורית. אל תשכחו לבקש מהקבלן אחריות על העבודה, שימו לב מה היא כוללת ולכמה זמן היא תקפה.