שיפוצים במבשרת ציון – הכול על הבחירה של קבלן שיפוצים

הבחירה של קבלן שיפוצים מקצועי ומיומן במבשרת ציון, ובכל מקום, היא המפתח להצלחת השיפוץ. עבודת השיפוצים היא עבודה מורכבת העתידה להשפיע על איכות החיים בבית ויש לה עלויות כספיות גבוהות. ההצלחה בעבודת השיפוצים ובביצוע עבודות הגמר תלויה בעיקר במיומנות ובמקצועיות של הקבלן המבצע.

שיפוצים במבשרת ציון – איך לבחור קבלן שיפוצים מקצועי ולמה כדאי לבחור בנו?

בעת הזמנת קבלן שיפוצים חשוב מאוד לקבל המלצות על אודות הקבלן. אתם יכולים לבקש המלצות מחברים ומידידים, מבעלי מקצוע שונים הנושקים לתחום השיפוצים או להיעזר ברשת האינטרנט. כאשר קיבלתם שם של קבלן שיפוצים מומלץ כדאי לבקש לראות עבודות שהוא ביצע בעבר.

בצעו סקר שווקים והשוו מחירים על בסיס נתונים שווים. תמיד כדאי לזכור כי מחירי העבודות הן פועל יוצא של ביקוש והיצע. יש תקופות שבהן מחירי השיפוצים עולים עקב הביקוש הרב, כמו לפני פסח, ויש תקופות הנחשבות לתקופות מתות כמו בחודשי החורף הקרים ועוד .

לא תמיד ההצעה הזולה היא ההצעה הטובה ביותר. לעתים הצעות מחיר גבוהות יותר מבטיחות שימוש בחומרי גלם איכותיים, בכלי עבודה חדשניים ויעילים ובבעלי מקצוע יסודיים שאינם מעגלים פינות ופוגעים באיכות השיפוץ.

אל תבחרו בקבלן שיפוצים שאין לו ביטוח. שיפוצים עלולים להיות מסוכנים, ולכן חשוב שכל פרויקט שמבצע הקבלן יהיה מבוטח בפוליסת ביטוח מתאימה.

בחרו איש מקצוע שיש לכם דיאלוג פתוח אתו ושנעים לשהות בחברתו. אל תשכחו שקבלן השיפוצים ילווה אתכם תקופה ארוכה וישהה בחברתם שעות רבות, חשוב לבחור קבלן נעים הליכות, אדיב, קבלן בעל אוזן קשבת שישמע אתכם, יבין אתכם ויפעל בהתאם לצרכים ולמטרות שלכם.

כדי להימנע מהפתעות לא נעימות, ערכו הסכם בכתב. פרטו את כל סוגי העבודות שעליהן סיכמתם עם הקבלן, את לוחות הזמנים לכל עבודה, את איכות החומרים, את כמויות החומרים ואת המחיר הסופי. כדאי גם לפרט מי הם בעלי המקצוע האחראים לכלל סוג של עבודה, מי נושא באחריות ומהי הכתובת שאליה יש לפנות בכל תקלה או בעיה. אל תשכחו להשאיר עותק מההסכם אצלכם.

הגדירו אבני דרך לתשלום ואל תשלמו את כל הסכום מראש. מקובל לשלם חלק מסכום השיפוץ מראש ואת השאר בהתאם להתקדמות העבודה.

רק אם תבחרו נכון את קבלן השיפוצים תצליחו להפוך את ארבעת הקירות לבית של ממש, בית שיהיה נעים לשהות בו. קבלן מקצועי עונה על כל הפרמטרים החשובים של בחירת קבלן שיפוצים בכל סוג של שיפוץ ומעסיק רק את בעלי המקצוע הטובים ביותר בתחום.