שיפוצים בבית שמש – מידע כללי על אודות השיפוצים

שיפוצים בבית שמש – שמונה דברים שחשוב לדעת על עבודות השיפוצים

לכל דירה יש מאפיינים משלה וצרכים שונים. השיפוצים בדירות השונות נבדלים זה מזה לא רק בסוג השיפוץ, אלא גם בסדרי הגודל. יש דירות שבהם מספיק שיפוץ נקודתי וזול, יש דירות שבהן יסתפקו בעלי הדירה בשיפוץ חלל אחד בלבד, כמו אמבטיה או מטבח, ויש דירות שבהם יידרש שיפוץ גדול יותר כמו החלפת מערכת האינסטלציה, חלוקה מחדש של החדרים בבית או הרחבת הדירה.

עבודות שיפוצים בחדר האמבטיה ובמטבח הן העבודות היקרות ביותר. בעת שיפוץ במטבח או באמבטיה יש צורך בחומרי גלם יקרים כמו קרמיקה, שיש, ארונות מטבח ועוד. בחללים אלו יש תשתיות מים וצנרת הדורשות עבודה מקצועית של בעלי מקצוע, וככל שהעבודה מורכבת יותר ובעל המקצוע מיומן יותר, כך מחיר העבודה יהיה יקר יותר.

עבודות שיפוצים בחדרי שינה או בחדרי ילדים נחשבות לעבודות זולות יותר מאחר ובדרך כלל מדובר בעבודות סטנדרטיות כמו טיח, צבע, ריצף ועוד. במקרה שבו יידרשו גם עבודות שיפוץ בתחום החשמל, המחיר יעלה מעט.

לפני שמתחילים את עבודות השיפוץ חשוב להגדיר את סוגי העבודות הנדרשות ואת תקציב השיפוץ. כדי לדעת מהם השיפוצים הנדרשים יש לבדוק את תשתיות החשמל, את תשתיות האינסטלציה, לאתר חיבורי שקעים רופפים, לבדוק את תקינות צנרת המים ולנסות לגלות בעיות חלודה או נזילות בצנרת המים, לבדוק את מצב הריצוף ועוד.

לאיכות החומרים שבהם משתמשים בעבודות השיפוץ יש השפעה ניכרת על איכות השיפוץ, על רמת הגימור ועל העמידות של השיפוץ למשך טווח זמן ארוך. השימוש בחומרים ובצבעים לא איכותיים עלולים להאיץ את השחיקה והבלאי של הדירה ומאוד מהר תידרשו לבצע תיקונים או שיפוץ מחדש.

ההחלטה על היקף השיפוץ ועל התקציב תלויה בפרמטרים שונים. יש בעלי דירות המעוניינים לבצע את כל השיפוץ בבת אחת ויש המעוניינים לבצע את השיפוץ בשלבים, לרוב בשל מגבלות תקציביות. אם החלטתם לבצע את השיפוץ בשלבים, קבעו סדר עדיפות. השיפוצים הבטיחותיים צריכים להתבצע בשלב הראשון, לאחריהם יגיע תור השיפוצים שמטרתם לתקן או לשדרג דברים הפוגעים באיכות החיים בבית ורק בשלב האחרון נבצע את השיפוצים האסתטיים.

רק בחירה נכונה של קבלן שיפוצים וקבלני המשנה תגדיל את סיכויי ההצלחה של פרויקט השיפוץ.